Krótki wywiad z Denisem Jakuć

Poprosiliśmy o chwilę rozmowy jednego z młodzieżowców znajdujących się w kadrze zespołu. Padło na Denisa Jakuć, który rok temu został włączony do kadry seniorów (wcześniej zespół juniorów) i szybko stał się podstawowym zawodnikiem.

www.zawiszaborzytuchom.futbolowo.pl: Jesteś już rok w pierwszym zespole. Jak oceniasz przeskok z drużyny juniorów do seniorów, czy odczuwasz różnicę w poziomie gry?

Denis Jakuć: Oczywiście, że jest duża różnica między juniorami , a seniorami. W seniorach gra się twardo i nie można odpuszczać żadnej piłki. W juniorach gra była wolniejsza, tutaj jednak trzeba szybciej operować piłką.

www.zawiszaborzytuchom.futbolowo.pl: Czy gra ze starszymi od siebie pozwoliła Ci na rozwój piłkarskich umiejętności?

Denis Jakuć: Myślę, że tak jednak chce się dalej rozwijać.

www.zawiszaborzytuchom.futbolowo.pl: Jak oceniasz okres przygotowawczy do rundy wiosennej? Czy jesteś już gotowy do wznowienia rozgrywek?

Denis Jakuć: Najciężej było wtedy ,gdy rozegraliśmy cztery sparingi w ciągu ośmiu dni. Jednak na treningach nie obijaliśmy się i mam nadzieję, że zaowocuje to w rundzie wiosennej. Trzeba wyleczyć drobne kontuzje i można grać!

www.zawiszaborzytuchom.futbolowo.pl: Przed nami jedna z najważniejszych rund w historii klubu. Jak Twoim zdaniem mogą wyglądać te zmagania? Kto jeszcze może się włączyć do walki o awans?

Denis Jakuć: Na pewno łatwo nie będzie i w każdym meczu trzeba będzie grać na 100%. Moim zdaniem o awans powalczy Skotawa Budowo.

www.zawiszaborzytuchom.futbolowo.pl: Kadra jest szeroka i trwa rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie. Jak Twoim zdaniem wpływa to na formę zawodników?

Denis Jakuć: To prawda kadra jest szeroka. Rywalizacja w zespole jest bardzo potrzebna. Myślę, że poprzez taką rywalizację każdy podnosi swoje umiejętności.

www.zawiszaborzytuchom.futbolowo.pl: Dziękujemy za chwilę rozmowy i poświęcony czas.