Wywiad z trenerem Krzysztofem Miąskowskim

• Jak ocenia Trener okres przygotowawczy?

Uważam, że mieliśmy dobrych sparing-partnerów. Na tle tych drużyn zaprezentowaliśmy się dobrze. Co do treningów to frekwencja mogła być trochę lepsza.

• W zespole doszło do kilku zmian kadrowych. Czy jest Trener zadowolony z dokonanych transferów? Czy przydałby się ktoś jeszcze?

Pozyskaliśmy Przemka Toczka, Kamila Pranczka i Krzysia Paraficza. Mamy szeroką kadrę, ale napewno Przemek i Kamil to bardzo solidni obrońcy i poprawili nam grę w defensywie, na czym bardzo mi zależało. Kadra jest już dopięta i jestem zadowolony z obecnego stanu.

• Powoli zbliżamy się do pierwszego meczu w V lidze. Czy jest już w głowie pierwsza jedenastka, która wyjdzie na to spotkanie?

Mam dylemat już tylko na 2 pozycjach, ale można tylko się cieszyć z tego typu problemów.

• W tej chwili jeszcze kilku zawodników przebywa za granicą. Czy ocenia to Trener jako osłabienie zespołu, czy też uważa obecny skład za wystarczająco silny, a powrót tych graczy pozwoli wznieść się na jeszcze wyższy poziom?

Na pewno po powrocie Krzyśka Paraficza i Marcina Barniaka nasza siła ofensywna jeszcze bardziej wzrośnie. Gramy tochę innym ustawieniem niż w A klasie i powinna wzrosnąć rywalizacja z przodu. W bardzo dobrej formie jest Mateusz Petryszyn i Łukasz Hinc.

• Na co stać Zawiszę w V lidze?

Sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Jak będę miał do dyspozycji 15 zawodników na mecz to będzie optymalnie. Uważam, że stać nas na podium.