Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej

Liga zbliża się wielkimi krokami, więc przyszedł czas na podsumowania. W okresie zimowym, oprócz treningów, rozegraliśmy także 7 meczów sparingowych. Dobra aura umożliwiła rozegranie trzech spotkań na naturalnej trawie, a jak wiadomo w latach poprzednich bywało z tym różnie. Pozycja wyjściowa przed rundą rewanżową jest bardzo dobra. 5 punktów przewagi nad drugim Sokołem Wyczechy oraz 9 pkt nad trzecią w tabeli Skotawą Budowo, pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Przygotowania rozpoczęły się 4 lutego od lekkich treningów wprowadzających. Druga połowa lutego i początek marca był okresem solidnie przepracowanym przez większość zawodników, podczas którego pracowano nad kondycją i formą fizyczną.

Cztery sparingi rozegraliśmy na sztucznej murawie stadionu MOSiR Bytów. Nasi przeciwnicy to w większości silne zespoły V ligowe oraz czołowe drużyny „A” Klasy. Zagraliśmy także z występującymi w IV Lidze rezerwami Bytovii Bytów (wzmocnionymi kilkoma zawodnikami z kadry pierwszego zespołu). Zestawienie wyników:

23 luty 2014r. – Zawisza 5:3 Skotawia Dębnica Kaszubska (V Liga Słupsk)

26 luty 2014r. – Zawisza 2:7 Bytovia II Bytów (IV Liga)

1 marzec 2014r. – Zawisza 4:3 Piaski Wąglikowice („A” Klasa Gdańsk)

2 marzec 2014r. – Zawisza 4:4 Radunia Stężyca (V Liga Gdańsk)

9 marzec 2014r. – Zawisza 10:2 Unia Korzybie („A” Klasa Słupsk)

16 marzec 2014r. – Zawisza 9:1 Grom Nakla („B” Klasa Słupsk)

22 marzec 2013r. - Zawisza 1:4 Piaski Wąglikowice („A” Klasa Gdańsk)

Podczas wszystkich spotkań zdobyliśmy 35 bramek, tracąc przy tym 24, co oczywiście może niepokoić.

Na listę strzelców wpisywali się: 13 x M. Barniak, 7 x Ł. Hinc, 6 x M. Petryszyn, 2 x W. Petryszyn oraz po razie: D. Petryszyn, K. Dziemianko, K. Gański, W. Kwasigroch, D. Syldatk i G. Treder. Jedna bramka to trafienie samobójcze.

Podczas sparingów trener skorzystał z usług 21 zawodników, jednak nie wszyscy będą występować w barwach Zawiszy na wiosnę. W zespole pojawiło się 2 nowych zawodników. Są to: Paweł Olejnik, a także Tomasz Kosiński, który jako wyróżniający się zawodnik z drużyny juniorów został przesunięty do seniorów.

Kadra na rundę wiosenną sezonu 2013/2014:

Bramkarze: P. Olejnik, K. Drab, R. Donerowicz

Obrońcy: P. Zblewski, G. Treder, K. Dziemianko, G. Stencel, D. Syldatk, A. Zblewski, D. Jakuć, T. Kosiński

Pomocnicy: P. Kędziora, W. Petryszyn, K. Petryszyn, M. Petryszyn, K. Miąskowski, M. Nogieć, K. Gański, W. Kwasigroch, D. Petryszyn

Napastnicy: M. Barniak, Ł. Hinc