Falstart na inaugurację!

Inauguracja historycznego sezonu w IV lidze wypadła blado. Już w 15' prowadzenie gospodarzom dał K. Opłatkowski, który strzałem z 16 metrów pokonał debiutującego w barwach Zawiszy Marka Stoltmana. Zaledwie trzy minuty później kolejne nieporozumienie w obronie gospodarze bezlitośnie wykorzystali, a bramkę strzałem głową zdobył jeden z najniższych zawodników na boisku A. Mienik. Tuż przed przerwą kolejne trafienie zaliczył K. Opłatkowski i było 3:0. Gości mogli zdobyć kontaktowego gola. Najpierw strzał z rzutu wolnego (16 m) M. Petryszyna odbił bramkarz gospodarzy, natomiast dobitkę M. Barniaka, która zmierzała do bramki, zatrzymał... K. Petryszyn. Tak więc na przerwę schodziliśmy z trzybramkową stratą. W II połowie gra się wyrównała, aż do momentu, gdy drugą żółtą kartkę otrzymał K. Pranczk. Chwilę wcześniej Marek Stoltman obronił rzut karny, podyktowany po wątpliwym faulu Marcina Stoltmana. Niestety 5 minut później nasz bramkarz także musiał opuścić boisko, ponieważ nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję napastnika Wikędu, za co został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił K. Piątek. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć A. Gross, jednak jego strzał głową bramkarz gospodarzy sparował na rzut rożny.

WIKĘD-GOSRIT Luzino 4:0 ZAWISZA Borzytuchom

Bramki: 1:0 K. Opłatkowski (15'); 2:0 A. Mienik (18'); 3:0 K. Opłatkowski (44'); 4:0 K. Piątek (81' - rz.k.)

Kartki żółte: M. Pliński (78'), Sz. Zając (85');

D. Kuszlewicz (54'), K. Pranczk x 2 (57', 75')

Kartki czerwone: K. Pranczk (75' - w konsekwencji dwóch żółtych), M. Stoltman (81')

WIKĘD-GOSRIT: A. Pranga - M. Bank, P. Sobczyński, M. Pliński (88' M. Kożyczkowski), M. Dąbrowski - K. Piątek (81' J. Tobiaski), M. Maszota, A. Mienik (73' Sz. Zając), B. Miszka (56' K. Wenta) - D. Mienik, K. Opłatkowski

Na ławce rezerwowych: W. Pięta, P. Radecki, M. Kożyczkowski

ZAWISZA: Marek Stoltman - D. Jakuć (55' A. Gross), D. Kuszlewicz, K. Pranczk, Marcin Stoltman - G. Treder, K. Petryszyn (45' W. Petryszyn), W. Kwasigroch (55' K. Zblewski), D. Petryszyn, M. Petryszyn - M. Barniak (61' Ł. Hinc)

Na ławce rezerwowych: A. Zblewski, D. Syldatk